Leicester - Tottenham maçini izle 28 Kasim

Leicester - Tottenham maci bitmistir



















Fanatik yazarlarının Kayserispor - Başakşehir maçı yorumları Süper Lig'de 12. haftanın kapanış maçı, sezonun iki dişli ekibi Kayserispor ile Medipol Başakşehir arasında oynandı. Karşılaşma 1-1'lik beraberlikle sona ererken, Fanatik yazarları 90 dakikayı yorumladı.


İlk yarım saatte sahanın her yerinde yaptığı presle Başakşehir’e organize olma şansı vermeyen Kayserispor, Gökhan İnler’in dalgınlığından faydalandığı pozisyonda Deniz Türüç’ün asisti Umut Bulut’un golüyle öne geçti. Başakşehir ise o bildiğimiz pas trafiğini, dikine oynama özelliğini Kayserispor’un Şamil-Badji orta sahasının enerjisi yüzünden ortaya koyamadılar.

Kaleye şut dahi atamadıkları 30 dakikanın ardından ise imdada Adebayor yetişti. Bütün bu olumsuzluklara rağmen Başakşehir, İrfan Can’ın doldurduğu topta sahadaki liderliğini zaman zaman hissettiren Adebayor ile golü buldu. Gol için Adebayor’un topu elle alarak atması ise Alper Ulusoy’un maçın kaderi ile daha ilk yarıdan oynadığı anlamına geliyordu.

İkinci yarı ise Başakşehir sazı eline aldı. Ancak şu gerçeği kabul etmek gerekir ki şampiyonluk adayı takımlar geniş kadrolarına rağmen hem Avrupa hem de ligi beraber aynı oyun kalitesi ile götüremiyor. Başakşehir’de de bu sıkıntı üst düzey hissedildi Kayseri’de. Kayserispor için Umut Bulut’un kaçırdıklarına rağmen alınan 1 puan kazanç kabul edilebilecekken, Başakşehir tarafında Kayseri deplasmanındaki beraberlik kayıp 2 puan demekti. Maçın hakkı beraberlikti. Maçın iyileri Kayseri’de Deniz Türüç, Başakşehir’de ise öne çıkan bir oyuncu yok. Maçın kötüsü ise Adebayor’un pozisyonunda eli göremeyen Alper Ulusoy oldu. Haftanın kapanış maçında, Başakşehir’in beraberlik golünde önemli bir hakem hatası vardı. Adebayor sol kolunun pazı kısmıyla topu kontrol ettikten sonra, Kayserispor ağlarına gönderdi. Golün iptaliyle birlikte Adebayor’a bir de sarı kart gerekirdi. Maçın 73. dakikasında ise Badji’nin Clichy’e yaptığı faule Ulusoy sarı kartını çıkardı.

Hiç yorum yok: