Bursaspor - Karabükspor canli izle 26 Kasim

Bursaspor - Karabükspor maci bitmistirJason Thompson'ın vakfından anlamlı hareket


Fenerbahçe Doğuş'un Amerikalı oyuncusu Jason Thompson'ın kurucusu ve yöneticisi olduğu "L.I.V.E. Like JT" isimli vakıf, Şükran Günü nedeniyle bir yemek düzenledi.

Fenerbahçe Doğuş'un Amerikalı oyuncusu Jason Thompson "L.I.V.E. Like JT" isimli kurucusu olduğu bir vakfın aynı zamanda yöneticiliğini yapmakta. Basketbol kampları dışında birçok farklı alanda da yardım faaliyetleri yürüten vakfın ismi "Jason Thompson gibi yaşa" anlamında gözükse de "öğren, hayal et, düşünceni söyle, öğret" ilkelerinin bir anlamda kısaltması.

Aslında vakfın kuruluşu çok daha büyük bir anlama dayanıyor. 2010 yılında Jason Thompson ve ailesi oldukça trajedik bir kayıp yaşıyorlar. Jason'ın kuzeni Tiffany Carroll, henüz 25 yaşında bir kalp rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybediyor. Tiffany Carroll, Hipertrofik Kardiyomiyopati adı altında genellikle kalpteki kanın boşaltılmasına engel olan bir kalp hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti. Bu rahatsızlık birçok genç atletin ölüm nedeni olarak dikkat çektiğinden Jason Thompson; Tiffany'nin anısına atletleri, çocukları, genç yetişkinleri bu rahatsızlığa karşı bilgilendirmek adına bu değerli vakfı kurdu. Jason Thompson, ailesi ve birçok gönüllü bu vakfın çatısı altında gençlerin daha sağlıklı bir spor yaşamı sürdürmeleri adına çalışmalarda bulundular. Düzenlenen basketbol kamplarının yanı sıra vakıf, birçok alanda gençlere ve çocuklara yardım amacıyla etkin bir çalışma yürütmekte.

Hiç yorum yok: